W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek drogowy w Wólce Smolanej

09.07.2021

Na zdjęciu widoczny samochód osobowy Citroen Berlingo koloru srebrnego rozbity o przydrożne drzewo. Na drugim planie samochody straży pożarnej.

9 lipca, o godzinie 8:47, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wólce Smolanej (gmina Brochów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen Berlingo zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu pozostawał nieprzytomny kierujący, u którego stwierdzono brak funkcji życiowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji poszkodowanego z wraku samochodu na noszach typu deska. Niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą kontynuowano z zespołem ratownictwa medycznego. Pomimo wysiłku ratowników nie udało się uratować 58-letniego mężczyzny.

Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji. Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP zakończono o godzinie 9:47.

Zdjęcia (1)