W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy w Kożuszkach-Parcel

27.05.2021

Widok na rozbity samochód osobowy marki Ford, na drugim planie ambulans. Na jezdni rozrzucone części rozbitego samochodu.

27 maja, kwadrans po godzinie 8, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 428 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Kożuszkach-Parcel (gmina Sochaczew). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich.

Po dojeździe na miejsce ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe marki Volvo oraz samochód osobowy Ford Fusion. Wewnątrz rozbitego samochodu osobowego pozostawał nieprzytomny kierujący. Kierowcy ciągników siodłowych wysiedli o własnych siłach i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu wobec poszkodowanego czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy wraz z równoczesnym wykonywaniem dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Mężczyznę wydobyto na noszach typu deska i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Z uwagi na stan poszkodowanego na miejsce zdarzenia zadysponowany został także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do jednego z warszawskich szpitali.

Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 10:29.

Zdjęcia (4)