W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy w Tułowicach

28.06.2021

Na zdjęciu widoczny samochód osobowy ciemnego koloru roztrzaskany na przydrożnym drzewie. Auto w wyniku działań strażaków pozbawione dachu. Na drugim planie stoją samochody straży pożarnej.

Do kolejnego zdarzenia drogowego w dniu 28 czerwca sochaczewscy strażacy wyjechali około godziny 14:40. Zdarzenie ponownie miało miejsce na drodze wojewódzkiej 705, tym razem na jej 5 kilometrze, w Tułowicach (gmina Brochów). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z OSP Brochów.

Po dojeździe stwierdzono, że samochód osobowy marki Mazda zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz rozbitego pojazdu pozostawał przytomny kierujący.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz utworzeniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu szerokiej gamy sprzętu hydraulicznego. Równocześnie z tymi działaniami zespół ratownictwa medycznego rozpoczął wdrażanie wobec poszkodowanego medycznych czynności ratowniczych. Mężczyznę wydobyto z pojazdu, a następnie przekazano załodzie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli lądowanie i start maszyny, którą poszkodowany został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali.

Działania ratownicze prowadzone przez 9 strażaków PSP i 3 strażaków OSP zakończono o godzinie 16:07.

Zdjęcia (1)