W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WYPADEK DW 436 M.CHRZĄSTOWO

27.05.2021

27 maja 2021 roku o godzinie 15:10 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na trasie Śrem - Chrząstowo, 2 osoby poszkodowane.

Na zdjęciu rozbite samochody, strażacy policja oraz samochód ratowniczo - gaśniczy

Po przybyciu zadysponowanych sił i środków i rozpoznaniu ustalono, że na trasie Śrem - Chrząstowo zderzyły się trzy samochody osobowe, dwie osoby poszkodowane. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Dwóm osobom  poszkodowanym udzielono kpp w postaci wsparcia psychicznego, unieruchamianiu zwichnięć oraz tamowaniu krwotoków.Trzecia osoba odmówiła wsparcia medycznego. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM zabrał 2 osoby do szpitala. Następnie przy użyciu sorbentu zneutralizowano wycieki na jezdni. Na czas działań DW 436 była zablokowana.Udział 4 zastępy 15 ratowników w tym grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP, Policja, ZRM.

Sporządził: st.kpt. Tomasz Kierzek
Zdjęcia: KP PSP Śrem/M.Czubak

Zdjęcia (3)