W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizytacja miejsc obozowych harcerzy

16.07.2021

Fotografa przedstawia ujęcie bramy do obozu harcerskiego. Brama wykonana jest z sosnowych żerdzi. Na bramie zawieszone są proporce Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Szczepu „Puszcza”. Na tle bramy stoją osoby wizytujące obóz harcerski oraz pośrodku tej grupy dwie harcerki. W tle las sosnowy. Jest dzień, słonecznie.

W piątek 16 lipca 2021 r. odbyła się wizytacja obozów harcerskich zorganizowanych na terenie Nadleśnictwa Karwin w okolicach Gościmia i Lubiatowa. Z inicjatywy starosty strzelecko-drezdeneckiego – Pana Bogusława Kierusa przedstawiciele służb i inspekcji na czele z Panem Starostą odwiedzili obozujących w lasach harcerzy. Wspólne odwiedziny i inspekcje prowadzone są w trosce o zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Odwiedzający zostali zaznajomieni przez harcerzy z obowiązującymi na terenie obozów zasadami bezpieczeństwa i higieny zarówno w kontekście niebezpiecznych warunków pogodowych, jak też trwającej pandemii. Wizytatorzy mieli okazję obejrzeć z bliska życie obozowe, zaznajomili się z rozkładem zajęć, podstawowymi zadaniami i obowiązkami harcerzy, z zasadami na których budowana jest harcerska społeczność. Zostały zaprezentowane procedury bezpieczeństwa oraz wyposażenie przeciwpożarowe obozowisk.

 

W skład zespołu wizytującego weszli:

  • Starosta Strzelecko-Drezdenecki – Pan Bogusław Kierus,
  • Przewodniczący Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku – Pan Dariusz Woźniak,
  • Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Kraj. – st. bryg. Tomasz Górniak,
  • Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Kraj. – nadkom. Henryk Wulbach,
  • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drezdenku - mgr inż. Marzena Zasuwik
  • Burmistrz Drezdenka – Pani Karolina Piotrowska,
  • Nadleśniczy Nadleśnictwa Karwin – Pan Włodzimierz Rocławski,
  • przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Centrum Pomocy Rodzinie w Drezdenku

Wspólna wizytacja kierowników służb i inspekcji jest kolejnym wydarzeniem związanym z działaniami na rzecz bezpiecznego wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w naszym powiecie. Poniżej załączamy linki do powiązanych artykułów.

Materiały

Akcja – Bezpieczny Wypoczynek
Informacja Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich
Informacja Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich

Zdjęcia (5)