W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar gazociągu

13.04.2021

Pożar gazociągu - schładzanie strefy promieniowania cieplnego
13 kwietnia o godz. 11:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tarnowskich Górach przyjęło zgłoszenie, że podczas prowadzonych prac uszkodzono rurociąg gazowy, wybuchł pożar.
Po przybyciu na miejsca zdarzenia zastano wydobywający się z uszkodzonego gazociągu słup ognia sięgający pięciu metrów. Wskutek zdarzenia dwie osoby, odniosły poparzenia ciała.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy zagrożenia, podaniu prądów gaśniczych w celu ograniczenia strefy promieniowania cieplnego aby zapobiec przeniesieniu się pożaru na znajdujący obok budynek jednorodzinny. Pozostałe czynności polegały na stałym monitorowaniu temperatury, kontroli spalania gazu i sprawdzeniu wnętrza sąsiadującego budynku mieszkalnego na obecność gazu.
Na miejscu pracowała ekipa pogotowia gazowego, których zadaniem było wykonanie dodatkowego wykopu i zaczopowaniu rury w odległości około 50 m od miejsca pożaru. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie linii energetycznej, która znajdowała się nad pożarem.
W działaniach brało udział 12 zastępów PSP i OSP.
 
opracowanie: KP PSP Tarnowskie Góry
zdj. KP PSP Tarnowskie Góry

Zdjęcia (2)