W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wypadek w Ożarowicach

06.01.2021

6.01.2021 r. o godz. 19.18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tarnowskich Górach przyjęło zgłoszenie dotyczące uderzenia samochodu osobowego w ogrodzenie posesji.

Służby ratunkowe w trakcie działań.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził, że samochód osobowy uderzył w ogrodzenie posesji. Osoba podrużująca znajduje się wewnątrz pojazdu, a zdeformowana bryła samochodu uniemożliwia otwarcie drzwi.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania w zakresie zagrożenia koronawirusem, odłączeniu akumulatora w pojeździe, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy sprzętu hydraulicznego, ewakuacji osoby poszkodowanej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, soprcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala.

Opracowanie: KP PSP Tarnowskie Góry
Zdjęcia: OSP Tąpkowice, OSP Ożarowice

Zdjęcia (3)