Powrót

Awarii pantografu pociągu pasażerskiego poruszającego się w relacji Kraków - Bielsko Biała

09.07.2026

Zdjęcie przedstawia skład kolejowy który uległ awarii. Na pierwszym planie za zaroślami widać pasażerów którzy przy pomocy strażaków po podeście ratowniczym opuszczają pociąg i z bagażami wzdłuż linii kolejowej udają się w miejsce zbiórki.

Dnia 9 lipca 2026 r. o godzinie 15:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące awarii pantografu pociągu pasażerskiego poruszającego się w relacji Kraków – Bielsko Biała.  Dyżurny operacyjny SKKP PSP niezwłocznie wysłał na miejsce zdarzenia zastęp z JRG Wadowice, oraz OSP Klecza Dolna
Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia  przy pomocy podestu ratowniczego pomogli pasażerom opuścić skład kolejowy, oraz udać się w miejsce zbiórki, skąd komunikacją zastępczą ruszyli w dalszą podróż.


Zdjęcie: asp. sztab. Roman Kopeć

Opracował: st.asp. Grzegorz Strzeżoń

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}