W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy z powiatu wieruszowskiego rozpoczęli kolportaż ulotek

16.03.2021

Zdjęcie przedstawia trzech strażaków ochotniczej straży pożarnej w umundurowaniu specjalnym i maseczkach na twarzy idących drogą i trzymających w ręku ulotki. Z tyłu za strażakami jedzie samochód ratowniczo - gaśniczy.

W miesiącu lutym do Komendy Powiatowej PSP w Wieruszowie został dostarczony pakiet ulotek informacyjnych dot. Narodowego Programu Szczepień. Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Wieruszowie spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do właściwych terenowo gminnych koordynatorów szczepień, a następnie pakiety te trafiły do wszystkich gmin powiatu wieruszowskiego. Od dnia 16.03.2021 r. przy zaangażowaniu druhów OSP rozpoczął się proces kolportowania ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Odbiorcami docelowymi ulotek są przede wszystkim seniorzy oraz inni mieszkańcy wykluczeni cyfrowo, którzy nie korzystają z internetu, bądź nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają również dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Zdjęcia (4)