W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upadek z drabiny, osoba nieprzytomna zabrana przez LPR

02.04.2021

Zdjęcia przedstawia śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stający na polu. Przed śmigłowcem stoi ratownik śmigłowca wysuwając z niego deskę medyczną. W oddali widać zabudowania oraz rosnący nieduży lasek.

W dniu 02.04.2021 o godz.17:04 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o osobie, która spadła z drabiny i jest nieprzytomna. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Teklinów 
gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie i Podzamczu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano osobę, która spadła z drabiny i jest nieprzytomna z zachowanymi funkcjami życiowymi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz ułożeniu jej na noszach typu deska. Następnie zabezpieczono miejsce do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce lekarz LPR przejął osobę poszkodowaną i przetransportowal ją do szpitala we Wrocławiu.

Zdjęcia (3)