W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar domu przyjęć w Mszanie

05.10.2025

„Akcja gaśnicza prowadzona nocą przez straż pożarną przed budynkiem Atmosfera – widać kilka wozów strażackich z rozłożonymi drabinami, strażaków w pełnym umundurowaniu oraz unoszący się dym nad budynkiem.”

4 października 2025 roku o godzinie 4:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru domu przyjęć mieszczącego się w Mszanie przy ulicy 1 Maja.

W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem była objęta znaczna część dachu budynku, a także zewnętrzny taras. Po rozpoznaniu sytuacji potwierdzono również pożar ukryty, rozwijający się w przestrzeni zamkniętej dachu budynku. W celu jego likwidacji koniecznym było prowadzenie prac rozbiórkowych, dzięki którym udało się całkowicie zlikwidować zagrożenie.

W szczytowym momencie akcji udział w zwalczaniu pożaru brało 21 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 81 strażaków.

Przyczyny powstania pożaru bada policja oraz biegły sądowy z zakresu pożarnictwa.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}