W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Charakterystyka Powiatu

            Powiat położony jest w południowo – zachodniej części województwa podlaskiego, na Wysoczyźnie Wysokomazowieckiej pomiędzy doliną górnej Narwi a Podlaskim Przełomem Bugu.

Liczba ludności – 58 700  (2010) ->- 4,94% województwa podlaskiego
Obszar – 1282 km2 ->- 6,35 % województwa podlaskiego

Użytki rolne stanowią około 952 km2, tereny leśne około 237 km2, tereny pod rzekami i zbiornikami wodnymi około 6 km2

            Siedzibą Starostwa Powiatowego, Komend Powiatowych: Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz wielu innych instytucji jest miasto Wysokie Mazowieckie liczące około 9,4 tys. mieszkańców.

 W skład powiatu wchodzą: miasto Wysokie Mazowieckie, miasta i gminy: Ciechanowiec, Szepietowo i Czyżew oraz gminy: Klukowo, Kobylin Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Sokoły i Wysokie Mazowieckie.
Powiat Wysokomazowiecki jest regionem typowo rolniczym. Mieszkańcy powiatu to głównie ludność wiejska utrzymująca się z pracy we własnych gospodarstwach. Poza rolnictwem pracuje w powiecie 7,2 tys. osób. Na terenie powiatu działa 2,9 tys. podmiotów gospodarczych.

Więcej informacji nt. powiatu wysokomazowieckiego znajdziesz tutaj:

Charakterystyka powiatu wysokomazowieckiego

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}