W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia PSP i OSP na akwenie wodnym

18.05.2021

Ćwiczenia PSP i OSP na akwenie wodnym w Bujence.

W dniu 18 sierpnia 2021 r. odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Ciechanowca, Klukowa, Kuczyna, Pobikr i Tworkowic oraz Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Scenariusz ćwiczeń przewidywał podjęcie osoby tonącej przez ratownika a następnie odholowanie jej do brzegu. Przećwiczono również możliwość wykorzystania jednostek pływających. Wspólne ćwiczenia były okazją do doskonalenia technik ratownictwa wodnego oraz przypomnienia zasad bezpieczeństwa nad wodą nie tylko
w trakcie działań ratowniczych ale również w czasie wypoczynku. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą jeszcze skuteczniej działać podczas ewentualnych zdarzeń na zbiornikach wodnych. Ćwiczenia odbyły się na zbiorniku wodnym będącym częścią terenu rancza z alpakami w Bujence, gmina Ciechanowiec dzięki uprzejmości Pana Mariusza Wierzbickiego.

Opracował: mł. kpt. Cezary Zalewski, KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Zdjęcia (6)