W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w powiecie wysokomazowieckim

15.04.2021

Pożar budynku mieszkalnego

W dniu 14.04.2021r. o godzinie 18:32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Koboski gmina Nowe Piekuty. Natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia 6 zastępów straży pożarnej – 3 z JRG Wysokie Mazowieckie, 2 z OSP KSRG Nowe Piekuty oraz jeden zastęp z OSP KSRG Jabłoń Jankowce.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek mieszkalny, parterowy, murowany kryty blachą. Ogniem objęty był strop drewniany, konstrukcja dachu oraz wyposażenie pomieszczeń wewnątrz budynku. Samotnie mieszkający właściciel domu w chwili powstania pożaru znajdował się na zewnątrz – nie odniósł obrażeń na skutek zdarzenia. Prąd w budynku był odłączony - zerwane całkowicie przyłącze. Pogotowie Energetyczne zawezwane na miejsce zdarzenia odłączyło przyłącze całkowicie na słupie.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody do palącego się wnętrza budynku w skutek czego pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Przy użyciu wentylatora budynek oddymiono i przewietrzono. Przybyły na miejsce zdarzenia pracownik opieki społecznej zaopiekował się właścicielem budynku zapewniając mu ciepły posiłek, a pobliski sąsiad zaoferował mu pomoc mieszkaniową.
Łączny czas trwania akcji – 2 godziny i 27 minut.

Opracował: st. kpt. Wojciech Sokołowski
Zdjęcia: archiwum KP PSP Wysokie Mazowieckie

Zdjęcia (3)