W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażackie ćwiczenia na akwenie wodnym

Strażackie ćwiczenia na akwenie wodnym

Strażackie ćwiczenia na akwenie wodnym

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem z końcem roku szkolnego przez 3 kolejne dni tj. 21, 22 i 23 czerwca zorganizowała ćwiczenia na akwenie wodnym w parku miejskim w Wysokiem Mazowieckiem, które to zostały przeprowadzone w formie warsztatów teoretyczno-praktycznych. Zagadnienia z zakresu ratownictwa wodnego referowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. W szkoleniu brali również druhowie z OSP KSRG Wysokie Mazowieckie Tematyka szkolenia obejmowała ratowanie osób tonących z użyciem sań lodowych i noszy typu deska, podejmowanie osób tonących na łódź ratowniczą, ratowanie osób tonących przy użyciu koła ratunkowego, rzutki, ratownika z asekuracją. Celem ćwiczeń było przypomnienie stosowania technik ratowniczych umożliwiających ewakuację z wody osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek PSP i OSP. Nie zabrakło wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w stanie hipotermii.
Duże zainteresowanie wśród młodzieży szkolnej zgromadziło przez 3 kolejne dni blisko 700 uczniów i nauczycieli.
Ciągłe doskonalenie umiejętności i technik ratowniczych jest zadaniem priorytetowym strażaków – ratowników, gdyż pozwala na eliminacje błędów, których uniknięcie w rzeczywistych zdarzeniach zapewnia skuteczność podjętych działań

Opracował: st. kpt. Wojciech Sokołowski
Zdjęcia: st. kpt. Wojciech Sokołowski

Zdjęcia (6)