W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dystrybucja ulotek i maseczek

21.03.2021

dystrybucja ulotek

Strażacy PSP i OSP z terenu powiatu żagańskiego prowadzą kolejne działania wspierające Narodowy Programu Szczepień i pomagają w realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Obecnie strażacy nadal prowadzą szeroko zakrojoną akcją informacyjno – edukacyjną i docierają do każdego gospodarstwa domowego z ulotką Ministerstwa Zdrowia na temat szczepień. Ulotka skierowana jest szczególnie do seniorów, którzy często wolą tradycyjny przekaz pisany niż urzędowe strony internetowy.

Równolegle strażacy pomagają nadal w dotarciu do punktów szczepień osobom, które z różnych względów nie mogą tam dotrzeć samodzielnie - osobom z ograniczoną mobilnością czy osobom starszym.

Druhowie OSP przekazują mieszkańcom również maseczki ochronne, które zostały udostępnione przez Wojewodę Lubuskiego, celem zmniejszenia ilości zachorowań w naszym województwie. Maseczki zostały dostarczone z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Aby zapewnić właściwe bezpieczeństwo strażacy podczas wyżej wymienionych działań przestrzegają zasady reżimu sanitarnego.

Opracowanie: mł. bryg. Paweł Grzymała, 21.03.2021

Foto: OSP Małomice, OSP Lubiechów

Zdjęcia (2)