W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia Kompanii Gaśniczej WOO „Żywiec”

03.09.2021

Transport poszkodowanego do karetki pogotowia - ćwiczenia.

3 września 2021 roku w miejscowości Sopotnia Wielka w gminie Jeleśnia odbyły się coroczne ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego – 16 Kompanii Gaśniczej Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu żywieckiego. Ćwiczenia zorganizowano na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia w leśnictwie Sopotnia Dolna.

Założeniem tegorocznych ćwiczeń było dostarczanie wody do pożaru. Sprawdzono sprzęt ratowniczo-gaśniczy w zakresie sprawności oraz możliwości techniczno-taktycznych. Przećwiczono umiejętności współdziałania z innymi służbami i podmiotami ratowniczymi, a także praktyczne przygotowanie do działań na terenie górskich kompleksów leśnych. W ćwiczeniach udział wzięły: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej,  jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzące w skład 16 Kompanii Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego, jednostki OSP z terenu gminy Jeleśnia. Ponadto w ćwiczeniach udział wzięli przedstawiciele Nadleśnictwa Jeleśnia oraz Pani Wójt Gminy Jeleśnia.

Zdjęcia (7)