W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na obiektach Browaru Żywiec

24.11.2021

Strażacy wspólnie ze służbami zakładowymi przygotowują się do wejścia do wyznaczonej strefy niebezpiecznej

24 listopada 2021 roku o godzinie 09:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji przemysłowej na terenie Browaru Żywieckiego, ul. Browarna  88. Do zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy z PSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu przez dowódcę, okazało się że na terenie zakładu doszło do uszkodzenia rurociągu w instalacji amoniakalnej znajdującej się na zewnątrz przy tak zwanych tankofermentatorach. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy niebezpiecznej, zabezpieczeniu ratowników w ubrania chroniące przed czynnikami chemicznymi oraz uszczelnieniu uszkodzonego wycieku z udziałem służb stale nadzorujących procesy technologiczne na zakładzie.  

Tak wyglądał scenariusz oraz przebieg ćwiczeń przeprowadzonych wspólnie ze służbami zakładowymi oraz osobami odpowiedzialnymi za prawidłowe funkcjonowanie zakładu.

Zabezpieczenie operacyjne powiatu w siedzibie KP PSP realizowała jednostka OSP Łodygowice.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}