W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu

29.01.2021

Uroczysta zbiórka w KP PSP w Żywcu

29 stycznia 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy, odbyła się uroczystość zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego. W związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne obowiązki te zdał st. bryg. Krzysztof Grygiel, a powołany został na to stanowisko mł. bryg. Łukasz Węgliński.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu. Następnie Śląski Komendant Wojewódzki wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego w Żywcu mł. bryg. Łukaszowi Węglińskiemu, dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego.

Na zakończenie uroczystości podziękowania za służbę i profesjonalizm dla st. bryg. Krzysztofa Grygiela oraz życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie mł. bryg. Łukaszowi Węglińskiemu złożył Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski.
Następnie st. bryg. Krzysztof Grygiel w swoim wystąpieniu podziękował przełożonym i podwładnym za współpracę. W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za dotychczasową współpracę odchodzącemu komendantowi oraz życzyli pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń oraz wielu lat w dobrym zdrowiu. W swoich przemówieniach wszyscy gratulowali oraz życzyli pomyślności i satysfakcji na nowym stanowisku, jak również zapewnili o chęci współpracy przy realizacji przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu żywieckiego. Nowo powołany komendant również zabrał głos, „To wielki zaszczyt, ale również wyzwanie, nowy zakres obowiązków i odpowiedzialność. Dziękuję Panu Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu za wyróżnienie, a przede wszystkim za zaufanie jakim mnie obdarzył. Pragnę zapewnić Pana komendanta, że swoją służbę będę pełnił z należytą starannością, z zachowaniem dyscypliny służbowej, zarówno wobec przełożonych, jak i podwładnych strażaków”.

Opracował: asp. sztab. Tomasz Kołodziej

Zdjęcia (4)