W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Policja i WORD prowadzą akcję informacyjną

29.06.2021

Przedstawiciele żywieckich policjantów przekazują plakaty celem dystrybucji

29 czerwca 2021 roku policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili nas i przekazali plakaty celem dystrybucji.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z żywieckiej komendy podejmują szereg działań i akcji. W związku z tym, że od 1 czerwca tego roku zmianie uległy niektóre przepisy ruchu drogowego, stróże prawa wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej opracowali plakaty i ulotki, które dzięki uprzejmości różnych instytucji, rozpowszechnili praktycznie na całą Żywiecczyznę. Wszystko po to, aby każdy miał możliwość przyswojenia sobie nowych regulacji.
Od 1 czerwca 2021 roku obowiązują nowe regulacje w przepisach ruchu drogowego. Nakładają one pewne obowiązki zarówno na kierujących, jak i pieszych. Aby dla wszystkich były one jasne i zrozumiałe, policjanci z żywieckiej drogówki szukali sposobu, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Do współpracy zaprosili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bielska-Białej i wspólnie opracowali plakat oraz ulotki, które w sposób prosty i obrazowy przedstawiają wprowadzone zmiany.
Tak opracowane materiały policjanci wspólnie z pracownikami Ośrodka przekazali do wszystkich głównych urzędów i instytucji w mieście między innymi do: Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzięki uprzejmości tych instytucji plakaty zostaną przekazane dalej do podległych tym instytucjom placówek. W ten sposób trafią do urzędów gmin, szkół, bibliotek, klubów kultury, autobusów, placówek ochotniczych straży pożarnych i wielu, wielu innych.
Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w tych działaniach!

Więcej na stronie: https://zywiec.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/314845,Plakaty-i-ulotki-beda-praktycznie-wszedzie.html

Zdjęcia (3)