W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śmiertelny pożar i groźny wypadek

04.06.2021

Pożar budynku mieszkalnego w Żywcu.

04.06.2021 roku był dla żywieckich strażaków bardzo pracowity. W pożarze, który wybuchł około 17:45 w Żywcu na ulicy Browarnej, strażacy odnaleźli nadpalone ciało w samochodzie osobowym, który znajdował się garażu budynku mieszkalnego. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu do tego pożaru zadysponował 4 zastępy z PSP (12 funkcjonariuszy) oraz zastępy z OSP Żywiec-Oczków, OSP Żywiec-Sporysz oraz OSP Żywiec-Moszczanica (18 druhów). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palące się pomieszczenia budynku oraz pomocy Policji i Prokuratury prowadzących czynności ustalające przyczyny powastania tego pożaru.

Równocześnie w Żywcu na ulicy Południowej doszło do pożaru samochodu osobowego. Do tego zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z OSP Łodygowice, OSP Pietrzykowice oraz OSP Lipowa. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody i piany na palący się samochód. W pożarze tym nikt nie ucierpiał. 

Tuż przed godziną 20:00 doszło do wypadku komunikacyjnego na drodze ekspresowej S1 na wysokości miejscowości Wieprz. Do zdarzenia tego zadysponowano 3 zastępy z PSP oraz 2 zastępy z OSP. W wyniku kolizji jedną z poszkodowanych osób strażacy musieli uwalniać za pomocą narzędzi hydraulicznych, a pozostałe 5 osób w tym 2 dzieci z lekkimi obrażeniami opuścili pojazdy o własnych siłach. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitali przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Interwencja trwała blisko 3 godziny. 

Sporządził: mł. kpt. Tomasz Kołodziej

 

Zdjęcia (5)