W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

“Budujemy bezpiecznie i nowocześnie” – konferencja naukowa z udziałem lubuskiej PSP

05.05.2022

1

Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze oraz Uniwersytet Zielonogórski - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Lubuska Izba Budownictwa oraz Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowali konferencję „Budujemy bezpiecznie i nowocześnie”, która odbyła się 5 maja 2022 r. o godz. 10:00 w Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jednym z partnerów uczestniczących w konferencji była lubuska Państwowa Straż Pożarna reprezentowana przez st. bryg. Patryka Maruszaka – lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Konferencja składała się z części teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie wydarzenia odbyły się pokazy ewakuacji operatora żurawia oraz inspekcji żurawia z wykorzystaniem drona na budowie wielopoziomowego parkingu.

Otwarcia spotkania dokonała Pani  Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

Na konferencji wystąpili następujący prelegenci:

  1. Jarosław Leśniewski, Zastępca Głównego Inspektora Pracy:: „Kampania prewencyjno-kontrolna BUDOWA.STOP WYPADKOM!”
  2. Roman Burghardt, starszy inspektor pracy - specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze: „Zagrożenia na budowie na przykładzie dwóch wypadków przy pracy”
  3. Dr inż. arch. Alicja Maciejko i mgr inż. arch. Agnieszka Wierzbicka, Instytut Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego: „Nowe kierunki w projektowaniu architektonicznym. Miejsca pracy po pandemii COVID-19. Punkty recepcyjne dla uchodźców”
  4. Mgr inż. arch. Paweł Kochański, Instytut Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, przewodniczący Rady Lubuskiej Okręgowej Izby Architektów RP: „Planowanie aspektów związanych z bezpieczeństwem budynków na etapie projektu architektonicznego”
  5. Dr inż. Remigiusz Aksentowicz, Instytut Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego: „Wybrane procedury bezpieczeństwa w budownictwie"
  6. Zenon Bambrowicz, prezes Zarządu Lubuskiej Izby Budownictwa: „Budownictwo i jego przemiany w ostatnich 3 dekadach na przykładzie Lubuskiego Mistera Budowy”
  7. Wojciech Poręba, członek Okręgowej Rady Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa/ dyrektor ds. technicznych HZBUD Sp. z o.o.: „Technologie i metody stosowane przy budowie śródlądowych budowli hydrotechnicznych”
  8. Marcin Mitek, dyrektor Oddziału Urzędu Dozoru Technicznego w Poznaniu: „Innowacje dla bezpieczeństwa - nowoczesna technika stosowana przez UDT”
  9. Magdalena Jankowska, inspektor BHP BUDIMEX SA: „BEZPIECZNA BUDOWA czyli bhp na budowach kubaturowych Budimex SA”

 

{"register":{"columns":[]}}