W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czad Ogień. Obudź czujność 2021

03.10.2021

na zdjęciu strażak stojący tyłem widać czerwony hełm oraz ubranie koloru piaskowego z napisem Państwowa straż pożarna, samochód ratownictwa technicznego z żurawiem w tle ściana frontowa centrum handlowego manufaktura w łodzi

2 października 2021 r. w łódzkiej Manufakturze odbył się festyn „Czad i Ogień. Obudź czujność”, na którym wszyscy odwiedzający mogli dowiedzieć się, dlaczego warto instalować w swoim domu lub mieszkaniu czujki dymu i tlenku węgla. Przez cały czas trwał konkurs w którym do wygrania były właśnie takie urządzenia.

Strażacy zadbali również, aby wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się ze sprzętem używanym do gaszenia pożarów, ratowania ludzi i usuwania zagrożeń. Zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazów ratownictwa technicznego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy spalania tłuszczy jadalnych oraz wybuchów dezodorantów. 

Każdy z odwiedzających stanowiska mógł zasięgnąć porady prawnej z zakresu ochrony przeciwpożarowej, stosowania przepisów, pierwszej pomocy, a także obejrzeć mobilne symulatory zagrożeń pożarowych – domek jednorodzinny oraz biurowiec służący strażakom jako pomoc dydaktyczna w salach edukacyjnych.

Najmłodszych uczestnikom festynu czas umilali szczudlarze, bańkrze oraz strażacki miś. Mogli również spróbować swoich sił i odwagi wspinając się na sztuczną ściankę.

Realizacja Społecznej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność” możliwa była dzięki środkom z budżetu państwa będących w dyspozycji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}