W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jubileusz 70-lecia Zawodowego Pożarnictwa w Zgierzu i 100 – lecia Powołania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego PSP

10.09.2021

na zdjęciu poczty sztandarowe stojące na placu w tle drzewa i budynek w czarnym dachem

10 września 2021 r. odbyła się uroczystość 70–lecia Zawodowego Pożarnictwa w Zgierzu i 100–lecia Powołania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Następnie, w Kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji strażaków, po której na Placu Jana Pawła II odbył się uroczysty apel.

Podczas obchodów jubileuszu, przedstawiono krótki rys historyczny 70 lat istnienia i funkcjonowania Zawodowego Pożarnictwa w Zgierzu. Zasłużonym w rozwoju ochrony przeciwpożarowej w Zgierzu strażakom, druhom i osobom cywilnym,  wręczono awanse, odznaczenia i wyróżnienia. W trakcie apelu przekazano również nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla zgierskich strażaków.

W obchodach uczestniczyli m. in. nadbryg. Krzysztof Hejduk Zastępca Komendanta Głównego PSP oraz st. bryg. Grzegorz Janowski Łódzkie Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi wraz z zastępcą st. bryg. Zbigniewem Łyszkowiczem.

 

Opracowanie: mł. bryg. Jedrzej Pawlak
Zdjęcia: KP PSP w Zgierzu

Wideo

Zdjęcia (4)