W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie dla operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego

07.06.2021

na zdjęciu widać dwóch strażaków prowadzący zajęcia w sali oraz sześć osób cywilnych siedzących w tle tablica

W związku z planowanym na wrzesień tego roku przełączeniem numeru alarmowego 998 w województwie łódzkim,  do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR), od 7 czerwca funkcjonariusze Wydziału Operacyjnego KW PSP w Łodzi prowadzą szkolenia dla operatorów CPR.

Szkolenie to ma na celu zwiększenie wiedzy operatorów o charakterystyce zdarzeń podejmowanych przez straż pożarną jak również uwrażliwienie jakie dane potrzebne są do właściwego dysponowania sił i środków na miejsce zdarzenia, przez dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej.

Obecnie dzwoniąc pod numer 998 połączenie odbiera dyżurny Państwowej Straży Pożarnej. Po wrześniowej zmianie połączenie będzie kierowane do operatora numeru alarmowego 112, którego zadaniem będzie przefiltrowanie zgłoszeń pod kątem zasadności i przekazanie tych wymagających interwencji do właściwej terytorialnie Straży Pożarnej lub innej właściwej służby.

 

Opracowanie: mł. bryg. Jędrzej Pawlak
Zdjęcia: 
Aleksandra Bratkowska ŁUW

Zdjęcia (3)