W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktywni Błękitni - II edycja projektu edukacyjnego Szkoła Przyjazna Wodzie.

23.11.2021

Baner na rzecz akcji Aktywni Błękitni. Logo Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Logo PSP.

Na dobre ruszyła II edycja Programu: Szkoła Przyjazna Wodzie „Aktywni Błękitni”. Akcja skierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, zainteresowanych edukacją o równoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych.

Bez wątpienia, profilaktyka społeczna realizowana w Państwowej Straży Pożarnej, obejmująca m.in. zagadnienia związane z ochroną przed powodziową, z powodzeniem może być naczelnym elementem tego projektu.

Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki st. bryg. Jacek Kaczmarek, objął patronatem to przedsięwzięcie. II edycja potrwa do 10 czerwca 2022 r.

Idea akcji związana jest z doraźnym prowadzeniem zajęć w zakresie ww. tematyki, realizowanych przez nauczycieli ze wsparciem przedstawiciela PGW Wody Polskie, w oparciu o specjalnie przygotowane materiały - scenariusze lekcji, filmy edukacyjne, prezentacje itp. W ramach tych zajęć do szkół mogą zostać zaproszeni przedstawiciele służb, jak straż pożarna, policja, WOPR i in., żeby skuteczniej wpłynąć na świadomość odbiorców, w zakresie określonego zagrożenia.

MJK

{"register":{"columns":[]}}