W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia PATROL-21

17.11.2021

Dwóch strażaków ubranych w ubranie gazoszczelne próbuje zatamować wyciek substancji z cysterny kolejowej. Ćwiczenia PATROL-21

Dzisiaj w Toruniu odbywają się ćwiczenia Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania pk. PATROL-21, które potrwają do 18 listopada br.

Dzisiejsze założenie:

"Na terenie PKP podczas szkolenia praktykantów szkoły kolejarskiej dochodzi do uszkodzenia cysterny kolejowej przewożącej tlenek etylenu. Niebezpieczne medium przedostaje się do otoczenia wytwarzając niebezpieczną atmosferę. Część uczniów ulega zatruciu i skażeniu ww. medium"

W ćwiczeniach biorą udział: Państwowa Straż Pożarna, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia, Policja oraz Straż Ochrony Kolei.

Na miejscu ćwiczą strażacy z powiatu toruńskiego, bydgoskiego oraz świeckiego.

Opracowanie: KM PSP Toruń
Zdjęcia: mł. bryg. Arkadiusz Piętak

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}