W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obiekt byłej strażnicy będzie własnością Starostwa. Strażacy w Fordonie otrzymali samochód.

05.03.2021

Na zdjęciu Minister Łukasz Schreiber oraz kujawsko-pomorski komendant wojewódzki przekazują pojazd strażakom z OSP Bydgoszcz-Fordon. Wręczają akt przekazania pojazdu oraz kluczyki Komendantowi tej straży. W tle goście m.in. wojewoda kujawsko-pomorski, przedstawiciele starostwa. Za nimi pojazd pożarniczy. Wydarzenie ma miejsce w garażu nowej remizy w Świeciu.

5 marca br., w nowej siedzibie strażaków PSP w Świeciu, odbyło się spotkanie z udziałem Ministra – członka Rady Ministrów Łukasza Schreibera, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Starosty Świeckiego Barbary Studzińskiej. Wojewoda wręczył list intencyjny, dotyczący zamiaru przekazania obiektu byłej siedziby KP PSP, Starostwu Powiatowemu. W spotkaniu udział wzięli także Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kaczmarek oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Piotr Tkaczyński ze świecką załogą.

Do nowej remizy strażacy przenieśli się nie wiele ponad miesiąc temu. Stary i wysłużony obiekt w centrum miasta, jak się okazuje, będzie użytkowany w innych celach.

Wydarzenie było okazją, by podkreślić rolę ochotniczych straży pożarnych w regionie. Tego dnia, pojazd pożarniczy, który przestał służyć w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, otrzymali strażacy z OSP Bydgoszcz-Fordon. Jest to Renault Mascott, pojazd lekki, techniczny z funkcją gaśniczą. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 1000 litrów i linię szybkiego natarcia.

Pojazd uroczyście przekazali Minister Łukasz Schreiber oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kaczmarek.

 

Tekst: bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska
Zdjęcia: KP PSP Świecie

 

Zdjęcia (6)