W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie promes na zakup pojazdów dla jednostek OSP w województwie

07.06.2021

Plakat złożony ze zdjęć grupowych uczestników uroczystego wręczenia promes i napisu informującego o czasie wydarzenia.

Łącznie 13 jednostek OSP z terenu województwa kujawsko-pomorskiego zakupi w tym roku nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Dofinansowanie na ten cel pochodzi ze środków dotacji budżetowych MSWiA, Narodowego i Wojewódzkiego FOŚ i GW oraz ze środków przekazanych przez zakłady ubezpieczeń.

25 maja br., na placu przed remizą OSP w Koronowie, uroczyście przekazano promesy na zakup aut. W wydarzeniu, na które zapraszał Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP i burmistrz Koronowa, uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP Pani Ewa Kozanecka i Tomasz Latos oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

2 czerwca br. w Działyniu koło Zbójna (pow. golubsko-dobrzyński) kolejne jednostki OSP odebrały promesy na zakup pojazdów. Na zaproszenie komendanta wojewódzkiego st. bryg. Jacka Kaczmarka i Pani Wójt Katarzyny Kukielskiej, w wydarzeniu udział wzięli m.in.: Pani Anna Gembicka - Sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Joanna Borowiak - Poseł na Sejm RP, Pan Józef Ramlau - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.

Nowe pojazdy zakupią jednostki:

 1. OSP Koronowo (pow. bydgoski),
 2. OSP Dąbrowa Chełmińska (pow. bydgoski),
 3. OSP Jeżewo (pow. świecki),
 4. OSP Świekatowo (pow. świecki),
 5. OSP Gniewkowo (pow. inowrocławski),
 6. OSP Janowiec Wielkopolski (pow. żniński)
 7. OSP Kłóbka (powiat włocławski),
 8. OSP Brzozowo (powiat chełmiński),
 9. OSP Dusocin (powiat grudziądzki),
 10. OSP Działyń (powiat golubsko-dobrzyński),
 11. OSP Gostkowo (powiat toruński),
 12. OSP Nakonowo Stare (powiat włocławski),
 13. OSP Zaduszniki (powiat lipnowski).

 

MJK

 

Zdjęcia (1)