W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy w kujawsko-pomorskiem podsumowali rok 2020

04.03.2021

Na zdjęciu widoczni są strażacy w umundurowaniu wyjściowym, siedzący wokół stołu konferencyjnego. Wśród nich wojewoda kujawsko-pomorski. Na stole leżą notatniki oraz sprzęt techniczny, Umożliwiający prezentowanie obrazu na ekranie oraz zdalną komunikację z uczestnikami narady w powiatach. Oprócz tego na stole widać szklanki, filiżanki, napoje i ciastka.

4 marca 2021 r. strażacy Państwowej Straży Pożarnej w woj. kujawsko-pomorskim, podsumowali miniony rok służby. Tego dnia została przeprowadzona w sposób online narada roczna kadry kierowniczej PSP, w której osobiście uczestniczył Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Razem z kadrą komendy wojewódzkiej PSP w Toruniu, wysłuchał rocznego sprawozdania z działalności formacji, a także rozmawiał  zdalnie z innymi kierownikami jednostek PSP.

W naradzie wzięli udział (zdalnie) dowódcy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz dowódcy Specjalistycznych Grup Ratownictwa z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Oprócz sprawozdania z rocznej działalności PSP i krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, Komendant Powiatowy PSP w Chełmnie st. bryg. Karol Utrata, zrelacjonował jedną z najtrudniejszych i największych od lat akcji gaśniczych, która miała miejsce 14 listopada 2020 r., w Raciniewie, podczas gaszenia gigantycznego pożaru składowiska zużytych opon.

Przedmiotem narady były także sprawy bieżące i plany na najbliższy okres.

MJK.
Zdjęcia: AP.

Zdjęcia (5)