W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kujawsko-pomorscy strażacy wspomagają walkę z pandemią COVID-19

06.04.2021

Na zdjęciu widać pojazd pożarniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie, którym są transportowane osoby na szczepienie. Obok pojazdu widać starszą osobę, która będzie transportowana. Tuż obok widać strażaka OSP Kawęczyn, który pomaga wsiąść drugiej osobie do pojazdu.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID-19 jest dynamiczna. Kujawsko-pomorscy strażacy aktywnie włączają się w walkę z tym zagrożeniem. W celu wzmocnienia szpitali siedemnastu funkcjonariuszy PSP, z województwa kujawsko-pomorskiego, posiadających uprawnienia ratowników medycznych zostało delegowanych do szpitali w Radziejowie, Grudziądzu, Ciechocinku oraz CSK MSWiA w Warszawie. Obecnie strażacy realizują zadanie wsparcia władz samorządowych w dowożeniu seniorów do punktów szczepień przeciwko COVID-19 ponadto włączyli się w kampanię informacyjną na temat Narodowego Programu Szczepień dystrybuując ulotki informacyjne w małych miasteczkach i wsiach. Na terenie województwa w ramach potrzeb zgłaszanych przez medyków strażacy tworzą polowe izby przyjęć przy szpitalach z oddziałami COVID. Na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu utworzona została baza z tlenem medycznym dla szpitali. W ramach walki z pandemia , strazacy KM PSP w Toruniu rozstawili kontener dowódczo-sztabowy, jako punkt ewidencyjny dla osób, które zgłaszają się do miejsca poboru wymazów. Punkt prowadzony przez miejską Przychodnię Specjalistyczną, przeznaczony dla zmotoryzowanych, z możliwością poboru wymazu bez konieczności wysiadania z samochodu.
 

Tekst: mł. bryg. Arkadiusz Piętak
Zdjęcia: ml. bryg. Sławomir Grudziński, KM PSP Bydgoszcz, archiwum KW PSP

Zdjęcia (6)