W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy sprawdzają gotowość na wypadek zagrożenia powodziowego w Polsce.

15.02.2021

Na zdjęciu ciągnik z ładowaczem do piasku, na potrzeby urządzenia do wypełniania worków. Sprawdzenie stanu magazynu przeciwpowodziowego przed ewentualną powodzią. Na miejscu strażacy, żołnierze i przedstawiciele wojewody.

Gwałtowna zmiana pogody  i wzrost temperatury powietrza może grozić skutkami podtopień i niebezpiecznych wezbrań. 15 lutego br., Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Sławomir Herbowski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW w Bydgoszczy, Rafał Rewoliński, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i in., sprawdzali stan wyposażenia magazynu przeciwpowodziowego, przy ul. ks. J. Popiełuszki w Toruniu.

Magazyn jest w dyspozycji wojewody. W zasobach regionu znajduje się m.in. specjalny sprzęt do wypełniania worków piaskiem - podstawowego materiału do budowy ochronnych wałów przeciwpowodzowych, pompy różnej wydajności i in.

Stan wód w regionie i prognozy pogody dla powstania ewentualnych warunków powodziowych, jest na bieżąco monitorowany.

MJK

 

Zdjęcia (3)