W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zamykamy cykl spotkań konsultacyjnych. Obradowali w powiecie toruńskim i brodnickim.

09.06.2021

Widok na stół prezydialny, przy którym siedzą komendanci, rozmawiając z uczestnikami debaty, siedzącymi na na sali. Za ich placami ekran z wyświetlonym tekstem omawianej ustawy.

Jednego dnia, 9 czerwca  2021 r.  odbyły się debaty nad projektem ustawy o OSP w Czernikowie (pow. toruński) i w Boborowie (pow. brodnicki).

W pierwszym z nich udział wzięli m.in. st. bryg. Sławomir Herbowski i st. bryg. Robert Wiśniewski – Zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego, st. bryg. Sławomir Reszkowski – Komendant Miejski PSP w Toruniu wraz ze swoim Zastępcą st. bryg. Rafałem Świechowiczem oraz Tomasz Krasicki – Wójt Gminy Czernikowo, gospodarz spotkania.

Debatujący to przede wszystkim druhowie i samorządowcy, reprezentujący powiaty: toruński, chełmiński i wąbrzeski.

 

Identyczny charakter miało spotkanie w Bobrowie, w którym udział wziął  Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Robert Wiśniewski.  Przy stole prezydialnym zasiedli także Komendant Miejski PSP z Grudziądza st. bryg. Robert Gutowski, Komendant Powiatowy PSP w Rypinie st. bryg. Grzegorz Łydkowski, Komendant Powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu mł. bryg. Witold Juszczak i  Przewodniczący Rady Gminy Bobrowo Ryszard Włodarczyk.

Udziałowcami w konsultacjach byli przedstawiciele środowiska strażaków ochotników i samorządowców z powiatów: brodnickiego, grudziądzkiego, golubsko-dobrzyńskiego i rypińskiego.

Spotkanie w Bobrowie zamknęło planowaną listę spotkań w celu omówienia założeń projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Wnioski ze wszystkich spotkań zostaną przedłożone komendantowi głównemu PSP.

MJK

Zdjęcia: KM PSP Toruń, KP PSP Brodnica.

Zdjęcia (5)