W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiana kierownictwa w KP PSP w Golubiu - Dobrzyniu. Komendant zakończył służbę.

15.02.2021

Strażacy w umundurowaniu galowym w trakcie uroczystej zbiórki z okazji zdania i przejęcia obowiązków komendanta powiatowego w Golubiu Dobrzyniu. Zbiórka odbywa się w pomieszczeniach garażowych komendy. Komendant Warlikowski przyjmuje podziekowania i gratulacje z rak zwierzchników.

12 lutego  2021 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu w obecności zaproszonych gości, funkcjonariuszy, oraz pracowników cywilnych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania i przejęcia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Golubiu-Dobrzyniu. Wśród gości obecnych na uroczystej zbiórce byli: st. bryg. Jacek Kaczmarek - Kujawsko Pomorski Komendant Wojewódzki PSP wraz ze swoim zastępcą st. bryg. Robertem Wiśniewskim, nadbryg. w st. spocz. Janusz Halak - były Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, Pan Franciszek Gutowski Starosta Golubsko-Dobrzyński wraz z Panią Danutą Malecką Wicestarostą Golubsko-Dobrzyńskim, Ksiądz Kanonik Jarosław Kulesza Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Katarzyny w Dobrzyniu nad Drwęcą oraz mł. bryg. w st. spocz. Mieczysław Gutmański pełniący funkcję przewodniczącego wojewódzkich struktur związkowych NSZZ Solidarność.

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości  Kujawsko-Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Jackowi Kaczmarkowi. Po przyjęciu meldunku odczytano akt odwołania dotychczasowego komendanta st. bryg. w st. spocz. Pawła Warlikowskiego, w związku z jego przejściem na zaopatrzenie emerytalne. Następnie odczytano akt powołania na to stanowisko st. kpt. Witolda Juszczaka, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kaczmarek podziękował za pełnioną służbę st. bryg. w st. spocz. Pawłowi Warlikowskiemu, a także życzył nowo powołanemu Komendantowi Powiatowemu st. kpt. Witoldowi Juszczakowi sukcesów na nowo objętym stanowisku.

St. bryg.  w st. spocz. Paweł Warlikowski  podziękował swoim przełożonym i podwładnym za lata owocnej współpracy. W dalszej części uroczystości głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu st. kpt. Witold Juszczak oraz zaproszeni goście, którzy podziękowali za dotychczasową współpracę odchodzącemu komendantowi oraz życzyli pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń oraz wielu lat w dobrym zdrowiu. W swoich podziękowaniach  wszyscy pogratulowali oraz złożyli życzenia pomyślności i satysfakcji na nowym stanowisku, jak również zapewnili o chęci współpracy i pomocy przy realizacji przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

 

Opracowanie: mgr Barbara Młodziankiewicz-Buczek
Zdjęcia: KP PSP Golub-Dobrzyń

Zdjęcia (3)