W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta przedstawicieli placówki na cmentarzu wojennym w Trypolisie

12.11.2020

 Trypolis

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości delegacja Ambasady RP w Libanie odwiedziła 10 listopada cmentarz wojskowy w Trypolisie, na którym pochowanych jest ośmiu polskich żołnierzy. Na każdej kwaterze została zapalony znicz, a przedstawiciele placówki wpisali się do księgi pamiątkowej.

Cmentarz wojenny w Trypolisie został utworzony w 1893 roku przez brytyjski rząd. Początkowo pochowano na nim członków załóg okrętów HMS Victoria i HMS Camperdown, którzy zginęli w wyniku zderzenia obu statków. W późniejszym czasie złożono na nim również poległych w starciach na terenie dzisiejszej Syrii i Libanu podczas II Wojny Światowej, a także żołnierzy Armii Andersa.  

Więcej o historii cmentarza można znaleźć pod poniższym adresem:

https://www.cwgc.org/visit-us/find-cemeteries-memorials/cemetery-details/2016406/Tripoli%20(Victoria)%20Naval%20Cemetery/

Zdjęcia (2)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
12.11.2020 16:54 Konrad Adamowicz
Pierwsza publikacja:
12.11.2020 16:45 Konrad Adamowicz