W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Praktyki

Zgodnie z przepisami dotyczącymi organizacji praktyk w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i na placówkach zagranicznych, możliwe jest ubieganie się o:

  • praktyki studenckie już od III roku studiów,
  • praktyki absolwenckie dla osób, które ukończyły szkołę policealną lub studia wyższe,
  • praktyki zawodowe dla uczniów szkół policealnych (wyłącznie w Centrali MSZ),
  • wolontariat,
  • staż z Urzędu Pracy dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy.

Osoby ubiegające się o praktyki, staż lub wolontariat w Ministerstwie Spraw Zagranicznych lub w placówce zagranicznej proszone są o zapoznanie się z następującym aktem prawnym:

Zarządzenie nr 13 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej  z dnia 30 maja 2011 r.  w sprawie organizacji i zasad odbywania praktyk, wolontariatu oraz stażu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i placówkach zagranicznych

Kompletne zgłoszenia na właściwych formularzach aplikacyjnych, należy przesyłać najpóźniej na 45 dni przed planowaną praktyką/stażem/wolontariatem.

Dodatkowe informacje, w tym formularz aplikacyjny oraz rozporządzenie Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej w sprawie organizacji praktyk studenckich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i w placówkach zagranicznych oraz praktyk zawodowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych znajdują się na stronie MSZ.