W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Dzienniczek” św. s. Faustyny przetłumaczony na język łotewski

10.06.2022

10 czerwca w kinie Splendide Palace w Rydze odbyła się prezentacja łotewskojęzycznego wydania „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej.

„Dzienniczek” św. s. Faustyny przetłumaczony na język łotewski

Podczas spotkania głos zabrali: Ambasador RP Monika Michaliszyn, Metropolita Rygi Arcybiskup Zbigniew Stankiewicz oraz ksiądz Andris Ševels.

„Dzienniczek” św. Faustyny Kowalskiej – apostołki miłosierdzia Bożego – został przełożony na język łotewski przez księdza Andrisa Ševelsa i wydany w oficynie wydawniczej „KALA Raksti” przy wsparciu Instytutu Książki. Redaktorem książki jest Astra Feldmane. Wstęp do książki w języku łotewskim przygotowali Arcybiskup Rygi Metropolita Zbigniew Stankiewicz oraz siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Następnie goście, którzy przybyli na promocję, wspólnie obejrzeli film w reżyserii Michała Kondrata pt. „Miłość i miłosierdzie”. Jest to polski film biograficzny z gatunku dokument fabularyzowany poświęcony życiu i działalności zakonnicy Faustyny Kowalskiej.

„Dzienniczek” należy do pereł literatury mistycznej i jest jednym z najbardziej poczytnych dzieł o tematyce religijnej. Święta Siostra Faustyna Kowalska pisała go w Wilnie i Krakowie w latach 1934-1938.

Maria Faustyna Kowalska (właściwie Helena Kowalska) to święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego, nazywana apostołką Bożego Miłosierdzia. S. Faustyna zmarła 5 października 1938 roku w Krakowie, mając 33 lata. W latach 1965-67 w Krakowie przeprowadzono proces informacyjny dotyczący jej życia i cnót, a w 1968 roku rozpoczęto w Rzymie proces beatyfikacyjny, który ukończono w grudniu 1992 roku. 18 kwietnia 1993 roku, na Placu Świętego Piotra w Rzymie, Jan Paweł II dokonał aktu jej beatyfikacji, a 30 kwietnia 2000 roku jej kanonizacji.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy wydawnictwa „KALA Raksti”, „Domu Świętej Rodziny” Svētās Ģimenes Māja, Ambasady RP na Łotwie oraz „Orlen Latvija”.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}