W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

I Konkurs w ramach Programu INNOGLOBO

19.07.2021

INNOGLOBO

1 lipca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło nabór wniosków do międzynarodowego programu INNOGLOBO. Polscy innowatorzy (firmy, konsorcja, uczelnie, jednostki badawcze oraz inne organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę) będą mogli swobodniej niż dotychczas wybrać zagranicznego partnera projektu, tematykę projektu, a także realizować projekty o zróżnicowanych budżetach.

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych. Składane w konkursie wnioski muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym, który może pochodzić ze wszystkich krajów świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne za wyjątkiem tych, z którymi NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne, tj.: Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja.

Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2021 roku. Budżet konkursu wynosi 10 mln zł. Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez wnioskodawcę wynosi 400 tys. zł, a maksymalna - 1,5 mln zł. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie NCBR:

https://www.gov.pl/web/ncbr/konkurs-w-ramach-programu-innoglobo