W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Od 15.01.2021 wjazd na Łotwę dozwolony tylko z negatywnym testem na Covid-19!

14.01.2021

Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do granicy łotewskiej lub wejściem na pokład przewoźnika pasażerskiego, np. samolotu. Wynik testu w j. angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim należy mieć przy sobie i okazać na żądanie. TEST JEST WYMAGANY RÓWNIEŻ DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH TRANZYTEM PRZEZ TERYTORIUM ŁOTWY TRANSPORTEM KOŁOWYM!

Informacje dot. koronawirusa

Zwolnione z wykonania testu są dzieci poniżej 11 roku życia, osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 (jeśli mogą to udowodnić), personel przewoźnika pasażerskiego, marynarze podróżujący do pracy, pasażerowie tranzytowi, którzy nie opuszczają strefy kontroli lotniska oraz członkowie korpusu dyplomatycznego akredytowani na Łotwie. Testy nie będą również wymagane od osób mieszkających w pobliżu granicy i przekraczających ją codziennie w celach zawodowych lub edukacyjnych.

Obowiązek 10-dniowej samoizolacji (pomimo negatywnego testu) pozostaje w mocy.

W wypełnionym kwestionariuszu na stronie Covidpass.lv należy również zaznaczyć negatywny wynik testu. Może to zostać wyrywkowo sprawdzone przez Straż Graniczną lub funkcjonariuszy policji.

Latviski: https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija

In English:  https://www.mfa.gov.lv/en/consular-information/news/66931-concerning-the-state-of-emergency-declared-in-latvia

Materiały

Rozporządzenie rządu łotewskiego ws. obowiązkowych testów Covid-19 - wersja angielska
20210108​_Decisions​_of​_the​_Government​_of​_Latvia​_testing.docx 0.02MB