W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Maciej Ziętara

Maciej Ziętara

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych i Republice Kostaryki

Maciej Ziętara jest zawodowym dyplomatą, urzędnikiem służby cywilnej, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (iberystyka) i Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (studia latynoamerykańskie).

W 2000 roku ukończył aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ. Pracował m.in. w Departamencie Ameryki i Ambasadzie RP w Santiago de Chile (2003-2009). W latach 2012-2016 pełnił misję Ambasadora RP w Kolumbii, Panamie, Dominikanie, na Haiti, Saint Lucii oraz Antigui i Barbudzie.

Autor przekładów z literatury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej, publikowanych w  piśmie „Literatura na Świecie” oraz wydawnictwach „Muza” i „Noir Sur Blanc”.

25 sierpnia 2018 r. objął funkcję Ambasadora RP w Meksyku i Kostaryce.