Powrót

20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20.06.2026

Już 20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (Akademii OLiOC).

To bezpłatne przedsięwzięcie edukacyjne skierowane do wszystkich obywateli, którzy chcą zdobyć lub utrwalić umiejętności niezbędne do reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Podczas treningów organizowanych w różnych częściach kraju uczestnicy będą mogli pod okiem instruktorów, ratowników i przedstawicieli służb przećwiczyć m.in.:

•              ocenę bezpieczeństwa miejsca zdarzenia,

•              wezwanie pomocy pod numerem alarmowym 112,

•              ocenę przytomności i oddechu poszkodowanego,

•              pozycję boczną ustaloną,

•              resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO),

•              użycie automatycznego defibrylatora AED,

•              tamowanie masywnych krwotoków,

•              podstawowe działania ratownicze podejmowane do czasu przyjazdu służb.

Celem treningu jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim przećwiczenie działań, które w realnej sytuacji mogą pomóc uratować ludzkie życie.

{"register":{"columns":[]}}