W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ceremonia oficjalnego podpisania dokumentu założycielskiego klastra EUNIC w Pakistanie

07.12.2020

7 grudnia br. w Islamabadzie, siedem krajów: Polska, Austria, Węgry, Francja, Włochy, Rumunia i Wielka Brytania oficjalnie podpisało dokument założycielski, tym samym oficjalnie ustanawiając klaster EUNIC w Pakistanie.

EUNIC

Przedstawiciele ww. krajów zebrali się 7 grudnia br., aby dokonać formalnego założenia grupy EUNIC, której głównym zadaniem będzie koordynacja działań europejskich państw w Pakistanie w sferze kultury. Odtąd będą one wypracowywać wspólną narrację, dzielić się swoimi najlepszymi praktykami i dyskutować nad propozycjami planów rozszerzenia ich aktywności w Pakistanie.

Współpraca tak wielu europejskich placówek, o różnorodnych doświadczeniach i kompetencjach, z pewnością przyczyni się do wzmocnienia ich działań w sferze kultury, poprawi widoczność organizowanych wydarzeń i zwiększy zasięg oddziaływania na pakistańskiej scenie kulturowej. Klaster EUNIC pozostaje otwarty na kolejnych członków, którzy mogą zechcieć dołączyć do ugrupowania w przyszłości, natomiast z kilkoma prowadzone są już rozmowy w tej kwestii.