W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja na temat zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny dla wjeżdżających do Polski

05.07.2021

Na zwolnienie z kwarantanny podczas wjazdu na terytorium RP mogą liczyć wszystkie osoby, które przedstawią oficjalne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19 preparatem zarejestrowanym w Unii Europejskiej (zaszczepione w pełni, po upływie 14 dni od ostatniej dawki).

covid

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zwolnione z kwarantanny są osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej, które przedstawią zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19 preparatem zarejestrowanym w Unii Europejskiej (zaszczepione w pełni, po upływie 14 dni od ostatniej dawki. Obecnie lista preparatów zarejestrowanych w Unii Europejskiej obejmuje szczepionki 4 producentów: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Janssen Pharmaceutica NV.

Istotne jest dodatkowo, by dokument potwierdzający szczepienie wystawiony był w języku polskim lub angielskim i zawierał następujące dane:
1.    Imię i nazwisko zaszczepionej osoby;
2.    Informację o otrzymaniu przez nią pełnego cyklu szczepienia – przy czym za osobę zaszczepiona jest ta, w przypadku której upłynęło 14 dni od otrzymania ostatniej wymaganej dawki szczepienia;
3.    Nazwę szczepionki – musi być to preparat dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej.

Osoby, które przedstawią spełniający wymienione wymagania certyfikat zaszczepienia, nie są również wliczane do limitów uczestników spotkań bądź limitów dotyczących obłożenia miejsc hotelowych.