W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert z okazji Dnia Europy

14.06.2021

13 czerwca 2021 r. Ambasada RP w Islamabadzie wraz Delegaturą Unii Europejskiej i Ambasadami innych państw członkowskich UE oraz organizacją kulturalną FACE zorganizowała koncert w ramach obchodów Dnia Europy.

EUD1

Ambasada RP w Islamabadzie we współpracy z organizacją FACE wypracowała charakter tegorocznej edycji koncertu, który w unikalny sposób łączył w sobie pakistańską i europejską muzykę oraz estetykę wizualną, a której głównym kreatorem i producentem był Andrzej Kijanowski. Z uwagi na ograniczenia i bezpieczeństwo w okresie pandemii, w tym roku Dzień Europy obchodzony był w formie koncertu wyświetlonego online na platformie Facebook. Była to naturalna kontynuacja wcześniejszych wydarzeń o znanej już w Pakistanie nazwie „Eurovillage”, dostosowana do wymagań obecnej sytuacji. 

W tym roku Polskę reprezentowała Maria Rumińska, która wystąpiła wraz z Imranem Azizem Mianem Qawwalem w zespole „Hamara Muzyka” (Nasza Muzyka) założonym w 2017 r. w Islamabadzie przy udziale naszej Ambasady. Artyści wykonali utwory „Hamara Muzyka” i „Baadal Gorzołka”, które łączyły w sobie elementy melodyczne i wizualne typowe dla Polski i Pakistanu. Muzyka obydwu odległych krajów splatała się w harmonijną całość w serii koncertów organizowanych też przez naszą Ambasadę w kilku poprzednich latach i entuzjastycznie przyjmowanych przez pakistańską publiczność. Ta europejsko-azjatycka współpraca zaowocowała wydaniem serii albumów zatytułowanej „Poland-Pakistan: Music without Borders”, z których jeden to właśnie „Hamara Muzyka”. 

Razem z innymi wykonawcami z Pakistanu (Umair Jaswal), Hiszpanii (Antonio Navarro Vega), Danii (Rocqawali), Szwecji (Soundquest) i Czech (Cankisou), polsko-pakistańska grupa „Hamara Muzyka” wykonała także wspólny utwór „We”, o wspaniałym przekazie dotyczącym nadziei i sile drzemiącej w jedności i współpracy. 

Wideo

Zdjęcia (2)