W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja w Islamabadzie z okazji 30-lecia V4

15.02.2021

15 lutego 2021 r., w 30. rocznicę uformowania Grupy Wyszehradzkiej, Ambasada RP w Islamabadzie zorganizowała briefing prasowy z udziałem Ambasady Węgier oraz Ambasady Republiki Czeskiej.

p

Przedsięwzięciu dla czołowych pakistańskich mediów przewodził Ambasador RP Piotr Opaliński, który przedstawił historię, myśl przewodnią, plany na przyszłość i możliwość współpracy państw V4 z Pakistanem. Ze strony węgierskiej wystąpił Ambasador Béla Fazekas natomiast Republikę Czeską reprezentował zastępca Ambasadora Antonín Hradilek. Briefing spotkał się z dużym zainteresowaniem medialnym, na co wskazuje obecność blisko 50 przedstawicieli 25 największych stacji medialnych w kraju, takich jak The Dawn, Geo TV, Express News, APP, Channel 5 czy 92 News.

Najczęściej poruszane przez pytających dziennikarzy tematy dotyczyły sugestii dla Pakistanu wynikających z doświadczeń transformacji państw Grupy Wyszehradzkiej, sytuacji epidemiologicznej w Europie Centralnej, dużego zainteresowania pakistańskich studentów tamtejszymi uczelniami oraz polskiego alpinizmu zimowego, który kreuje pozytywny wizerunek Polski wśród obywateli Pakistanu.

Po części merytorycznej, Ambasadorowie państw V4 udzielili także szeregu indywidualnych wywiadów, przez co konferencja odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach.

Zdjęcia (6)