W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Roweru - #June3WorldBicycleDay

03.06.2021

31.05.2021 r. Ambasada RP w Islamabadzie uczestniczyła w międzynarodowej akcji sportowej pod hasłem „Rower dla zielonej przyszłości” zorganizowanej pod auspicjami pakistańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa ds. Zmian Klimatu, United Nations Development Programme oraz Urban Innovation.

bike

Uczestnicy przejechali rowerami wzdłuż ulic Islamabadu i wzięli udział w okolicznościowym programie MSZ promującym działania na rzecz ochrony środowiska i różnorodności biologicznej oraz odbudowy ekosystemów. Celem wydarzenia było również zachęcanie do zmiany stylu życia i korzystania z rowerów w celu zmniejszenia śladu węglowego, zanieczyszczenia hałasem i emisji spalin.

Pakistan jest tegorocznym gospodarzem Światowego Dnia Środowiska. Wydarzenie to zbiega się z obchodami Światowego Dnia Roweru ustanowionego przez ONZ w 2018 roku z inicjatywy Polaka, prof. Leszka Sibilskiego, które promują szacunek do środowiska naturalnego, wzajemne zrozumienie, kulturę pokoju i zrównoważony transport. 
 

Zdjęcia (3)