W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wykaz materiału ekologicznego

Wykaz materiału ekologicznego

Wykaz dostępnego ekologicznego lub w okresie konwersji materiału przeznaczonego do reprodukcji roślin jest aktualizowany na podstawie zgłoszeń podmiotów 10 dnia każdego miesiąca.

Wykaz ekologicznego materiału przeznaczonego do reprodukcji roślin

W rolnictwie ekologicznym należy stosować przede wszystkim ekologiczny lub w okresie konwersji materiał przeznaczony do reprodukcji roślin, a ponadto w przypadku materiału siewnego musi on spełniać wymagania dotyczące wytwarzania, jakości oraz obrotu określone w ustawie z dnia 9 listopada 2012 r. o nasiennictwie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.

Wykazy archiwalne

Materiały

Wykazy​_archiwalne​_2011-2024
Wykazy​_archiwalne​_2011-2024.7z 6.49MB

Ekologiczny materiał siewny w UE

Wykazy ekologicznego lub w okresie konwersji materiału przeznaczonego do reprodukcji roślin w innych państwach członkowskich 

Wykaz ekologicznego materiału, w odniesieniu do którego ustalono, że jest dostępny w wystarczającej ilości

Na podstawie zapisu art. 8 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o rolnictwie ekologicznym i produkcji ekologicznej Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa wykonuje obowiązki państwa członkowskiego Unii Europejskiej w zakresie prowadzenia listy, o której mowa w pkt 1.8.5.6 w części I załącznika II do rozporządzenia 2018/848.

Materiały

Wykaz ekologicznego materiału, w odniesieniu do którego ustalono, że jest dostępny w wystarczającej ilości
Wykaz​_1856.xlsx 0.01MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
07.06.2024 16:54 Sebastian Grylewicz
Pierwsza publikacja:
11.01.2024 07:52 Marcin Gajewski
{"register":{"columns":[]}}