Sukces naszych uczniów w XXIII Ogólnopolskim Konkursuie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” w Koszalinie
21.04.2026
Na konkurs nadesłano łącznie 1815 fotografii autorstwa 447 uczestników z całej Polski. Po wnikliwej analizie i ocenie prac Jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Z radością informujemy, że uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Andrzeja Kreutza Majewskiego w Kościelcu zostali laureatami konkursu, osiągając znaczące sukcesy:
w kategorii I (do 15 lat) Wyróżnienie otrzymała Agata Landau za fotografię pt. „Rzeźba z granatem”
w kategorii II (od 16 do 21 lat)
I nagrodę zdobyła Aurelia Malinowska za fotografię pt. „Bliźnięta”,
Nagrodę Radia Koszalin otrzymała Martyna Kasprowicz za fotografię pt. „Portret z jabłkami”
Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano następujące prace uczniów szkoły:
Zuzanna Płóciennik – „Dziewczyna w kropki”
Zofia Sompolińska – „Struktury lodowe” oraz „Odbicia”
Roksana Nitecka – „Talk”
Aurelia Malinowska "Paryskie metro"
Aurelia Malinowska "W słońcu"
Udział uczniów w konkursie oraz uzyskane nagrody stanowią wyraz ich wysokiego poziomu artystycznego, wrażliwości twórczej oraz zaangażowania w rozwój własnych umiejętności fotograficznych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.