Tytuł/stanowisko: Psycholog szkolny

Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie zatrudni psychologa szkolnego.

Wykształcenie: Wyższe (magister)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 17-08-2023

Nabór zakończony

Wynik Naboru: Oferty kandydatek/kandydatów nie spełniły wymagań formalnych

Zatrudnienie od dnia 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r.
Wymiar zatrudnienia: 8,5/20 etatu.

Zakres obowiązków

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach do zadań psychologa należy w szczególności:

  1. prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły i placówki;
  2. diagnozowanie sytuacji wychowawczych w przedszkolu, szkole lub placówce w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo ucznia w życiu przedszkola, szkoły i placówki;
  3. udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb;
  4. podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży;
  5. minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku przedszkolnym, szkolnym i pozaszkolnym uczniów;
  6. inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych;
  7. pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów;
  8. wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w:
    • rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły i placówki,
    • udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: małopolskie
Liceum Sztuk Plastycznych Plastycznych w Tarnowie, ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów

Wymagania

Kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z dnia 3 września 2021 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli szkół artystycznych i placówek artystycznych.

Wymagane dokumenty

  1. Dokumenty poświadczające posiadane wykształcenie.
  2. Curriculum Vitae.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych osbowych w celach rekrutacyjnych.

  • Osoba kontaktowa: Elżbieta Firlit
  • Telefon: 14 62 22 141
  • e-mail: szkola@zsp.tarnow.pl
  • Adres: Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, ul. Stanisława Westwalewicza 6, 33-100 Tarnów
Pierwsza publikacja:
04.08.2023 15:39 Paweł Gurak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Elżbieta Firlit
Oferta pracy: Psycholog szkolny 2.0 30.08.2023 08:58 Paweł Gurak
Oferta pracy: Psycholog szkolny 1.0 04.08.2023 15:39 Paweł Gurak