W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działalność

Nowoczesna interpretacja loga szkoły przedstawiająca sylwetkę ptaka w ujęciu z boku, dziobem skierowanym w lewą stronę i i zakończonym ssawką, jak u motyli. Na głowie duże żółte oko z długimi rzęsami. Na skrzydle widoczne trzy pióra, które przytrzymują zardzewiałe zębatki. Cała sylwetka wsparta na trzech nogach.Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze, dzięki przedmiotom artystyczno - zawodowym oraz ogólnokształcącym, pomaga młodzieży rozwijać talenty artystyczne, przygotowuje do egzaminu maturalnego oraz do dalszej nauki na uczelniach wyższych. Poszerzaniu zainteresowań sprzyja przyjazna atmosfera specyficzna dla tego typu szkoły, a wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspiera każdego ucznia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności istotnych dla indywidualnych zainteresowań. Po ukończeniu szkoły, uczeń otrzymuje tytuł zawodowy plastyka o określonej specjalności i specjalizacji oraz jest przygotowany do pracy zawodowej oraz do kształcenia się na poziomie akademickim.
Nauka w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze trwa 5 lat.

Istotnym celem naszej szkoły jest kształtowanie postaw humanistycznych oraz stwarzanie możliwości prezentowania własnych osiągnięć artystycznych. Respektujemy zasady: równości, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.

{"register":{"columns":[]}}